GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Junior I Standard

Officials
Master of Ceremony: Jes Christophersen - Tanzsportfreunde Phoenix Lütjenburg
Chairman: Klaus Theimer - MTV-Tanzclub Blau-Weiß Aalen
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
EA: 
EB: 
EC: 
ED: 
EE: 
EF: 
EG: 
EH: 
EI: 
EJ: 
EK: 
Roberto Albanese - Grün-Gold-Club Bremen 
Simone Cane - ITALY 
Felix Castillo - BELGIUM 
Ilya Danilov - RUSSIA 
Valentin Illes - ROMANIA 
Barbara Nagode-Ambroz - SLOVENIA 
Karina Rubio - SPAIN 
Peter Stokkebroe - DENMARK 
Andrey Todorov - BULGARIA 
Keiji Ukai - JAPAN 
Duarte Vieira - PORTUGAL 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 60 Boriskin, Danila / Ulianova, Elizaveta RUSSIA
2. 50 Kiselev, Yaroslav / Philipchuk, Sofia RUSSIA
3. 47 Perepelitsyn, Egor / Zhukova, Uliana RUSSIA
4. 46 Matasaru, Stefan Liviu / Motoc, Alexandra ROMANIA
5. 54 Zhuravlev, Danila / Khmelnitskaya, Diana RUSSIA
6. 12 Tuchkov, Arkhip / Metelitsa, Eleonora RUSSIA
7. 41 Kurbatov, Kirill / Revel-Muroz, Alexandra RUSSIA
8. 2 Shagaev, Anton / Grytsyk, Oleksandra RUSSIA
9. 28 Porcesco-Gozun, Anton / Popinin, Paola MOLDOVA
10. 38 Vatamaniuc, Alexandru Andrei / Stanciu, Ioana Daiana ROMANIA
11. 39 Zavialov, Ilya / Perevozchikova, Arina RUSSIA
12. 9 Ruszkowski, Tomasz / Mozdyniewicz, Julia POLAND
13. 72 Jia, Zhijie / LI, Yangyang P.R. CHINA
14. 43 Kondratiev, Grigory / Potapova, Ekaterina RUSSIA
15.-17. 29 Vadana, Rares Emanuel / Neculae, Maria Tea ROMANIA
15.-17. 42 Raputa, Kacper / Tylek, Wiktoria POLAND
15.-17. 71 Kochau, Ilya / Dzerkacheuskaya, Ksenya BELARUS
18. 68 Urban, Istvan / Urban, Lilla HUNGARY
19. 25 Boruvka, Daniel / Boruvkova, Barbora CZECH REPUBLIC
20. 35 Nikitin, Nikita / Moraru, Natalia MOLDOVA
21.-22. 15 Piirsalu, Enrico / Barjabin, Sarah Sofie ESTONIA
21.-22. 34 Rebeja, Alexandru / Lungu, Felicia ROMANIA
23. 33 Klementjev, Georgi / Kesner, Nicole ESTONIA
24. 70 Josan, Cristian / Tiganu, Anghelina-Patricia MOLDOVA
25.-26. 56 Bragaru, Iulian / Dolma, Paula MOLDOVA
25.-26. 65 Bessonov, Aleksey / Kolmagorova, Evgenia RUSSIA
27.-28. 11 Jenner, David / Tuigunov, Elisabeth Die Residenz Münster
27.-28. 16 Los Chovanec, Oliver / Klenkova, Jana CZECH REPUBLIC
29. 73 Turcheniak, Oleksandr / Chernikova, Sofiia UKRAINE
30. 23 Marushin, Sergey / Zarubina, Olesia RUSSIA
31.-32. 6 Boiko, Denys / Nonko, Oleksandra UKRAINE
31.-32. 24 Matronitsky, Denis / Pechenkina, Rimma RUSSIA
33. 59 Batranu, Razvan-George / Dica, Ana-Maria ROMANIA
34. 76 Dobrjanski-Piirsalu, Ron / Tshizhova, Sofia ESTONIA
35. 31 Fediai, Artem / Zelenska, Daryna UKRAINE
36. 26 Kremers, Jans Janis / Viskinte, Luize LATVIA
37. 79 Gedgaudas, Justas / Rutkauskaite, Aine LITHUANIA
38. 10 Piirsalu, Mario / Rebane, Linda ESTONIA
39. 55 Sardari, Dumitru / Pripa, Ecaterina MOLDOVA
40. 45 Malyshev, Alexandr / Kotova, Maria RUSSIA
41. 74 Alexashin, Petr / Mikhaylova, Elizaveta RUSSIA
42.-45. 14 Maciulskis, Benas / Gaudesiute, Agne LITHUANIA
42.-45. 52 Sabaliauskas, Markas / Butenyte, Marija LITHUANIA
42.-45. 64 Lan, Yu Hsiang / Chao, Jie Yu CHINESE TAIPEI
42.-45. 77 Tyrakowski, Tomasz / Mierzwa, Pola POLAND
46. 66 Gudovsky, Georgy / Shaymiardianova, Kamilla RUSSIA
47.-48. 27 Khramkov, Lev / Tivolt, Arina RUSSIA
47.-48. 53 Kis, Tamas Kristof / Nagyova, Maria SLOVAKIA
49.-50. 32 Nuta, Nichita / Rotari, Adelina MOLDOVA
49.-50. 36 Dimants, Ernests Aksels / Pascenko, Marija LATVIA
51.-52. 37 Tomanek, Jonas / Ruzickova, Lucie CZECH REPUBLIC
51.-52. 62 Glovatskyi, Rostyslav / Chefanova, Juliya UKRAINE
53.-54. 18 Mütt, Markus / Klass, Kathrin Grün-Gold-Casino Wuppertal
53.-54. 57 Maasalu, Kristofer Robin / Kurs, Kretel ESTONIA
55. 75 Laineri, Alessandro / Nanni, Ginevra ITALY
56. 48 Ozyigit, Eren / Buyukkapucu, Serenay TURKEY
57.-59. 4 Petrov, Sergey / Strelnikova, Polina RUSSIA
57.-59. 20 Abramov, Alexey / Fedoseenko, Anna RUSSIA
57.-59. 78 Lepiste, Andreas / Dzevulskaja, Sofia ESTONIA
60.-61. 8 Mateos Aparicio Canton, Marc / Shaposhnikova, Maria SPAIN
60.-61. 40 Sin, Kam Ho / Lee, Jerry HONG KONG
62.-64. 5 Hegyi, Daniel Andras / Badt, Melody Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
62.-64. 67 Pechenkin, Daniil / Grishina, Elena RUSSIA
62.-64. 69 Wiese, Tilo / Zinser, Jale SWITZERLAND
65. 1 Gunnarsson, Hinrik Oli / Asgeirsdottir, Rakel Birta ICELAND
66.-69. 13 Arnarson, Fridrik Rafn / Haraldsdottir, Elisabet Tinna ICELAND
66.-69. 22 Gudmundsson, Tristan / Arnardottir, Rebekka Yr ICELAND
66.-69. 51 Chaustov, Artur / Sarkissova, Milana btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
66.-69. 63 Chang, Chen Kai / Chen, YU AN CHINESE TAIPEI

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.