GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Junior II Standard

Officials
Master of Ceremony: Jes Christophersen - Tanzsportfreunde Phoenix Lütjenburg
Chairman: Klaus Theimer - MTV-Tanzclub Blau-Weiß Aalen
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
CA: 
CH: 
DA: 
DB: 
DC: 
DD: 
DE: 
DF: 
DI: 
DJ: 
DK: 
DL: 
DM: 
Gianita Bigazzi - ITALY 
Susanne Neuhaus - TSG Bremerhaven 
Andrea Beer - TSG Bremerhaven 
Pietro Braga - ITALY 
Svetlana Gozun - MOLDOVA 
Ron Hoorn - NETHERLANDS 
Olga Komarova - ENGLAND 
Mario Koncevscis - LATVIA 
Siscu Perez - SPAIN 
Oleg Petrovskyy - UKRAINE 
Andrey Shamshurov - RUSSIAN FEDERATION 
Peter Steinerberger - AUSTRIA 
Corina Alexandra Vlad - ROMANIA 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 20 Nasretdinov, Artem / Semashko, Elizaveta RUSSIA
2. 34 Boyce, Glenn-Richard / Janes, Caroly ENGLAND
3. 60 Burneikis, Karolis / Sekaite, Izabele LITHUANIA
4. 41 Untu, Vladislav / Olteanu, Alexandrina MOLDOVA
5. 113 Nagailic, Veaceslav / Dudoglo, Nina MOLDOVA
6. 114 Gradea, Laviniu-Ionut / Bujor, Alexandra-Cristina ROMANIA
7. 1 Pugachev, German / Tishova, Ariadna RUSSIA
8. 108 Lepski, Daniel / Aschenbrenner, Juliane ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
9. 24 Tskhovrebov, Sergey / Bugaeva, Kristina RUSSIA
10. 23 Bochenek, Kamil / Sak, Ilona POLAND
11.-12. 52 Viksna, Harijs / Mezsarga, Laura LATVIA
11.-12. 105 Tsikhanovskiy, Vladislav / Zil, Sofiia UKRAINE
13. 11 Cimbir, Dragos / Rotaru, Beatricia MOLDOVA
14. 8 Zorin, Andrey / Poliushkina, Veronika RUSSIA
15. 50 Buda, Patrik / Budova, Silvia SLOVAKIA
16.-17. 17 Ionel, Egor / Schumichin, Rita Art of Dance, Köln
16.-17. 19 Shipitsin, Nikita / Zakharova, Anna RUSSIA
18. 128 Cazacu, Stefan / Balan, Tatiana MOLDOVA
19. 43 Laba, Nikita / Makarenko, Marina RUSSIA
20.-21. 12 Chong, Kwuang Cheng / Chong, Zui Chia JAPAN
20.-21. 96 Zhigarev, Vladislav / Epeykina, Diana RUSSIA
22.-23. 77 Andersons, Roberts / Rasimjonoka, Jekaterina LATVIA
22.-23. 116 Bukata, Mikhail / Shibeko, Katsyarina BELARUS
24. 123 Shevchenko, Oleksii / Grinchenko, Yelyzaveta UKRAINE
25. 62 Kivisaar, Kris-Jarlet / Lootus, Maria-Elisabeth ESTONIA
26.-27. 130 Kachan, Anton / Shevtsova, Maria AZERBAIJAN
26.-27. 131 Korpas, Gabriel / Murajdova, Vanessa SLOVAKIA
28.-29. 30 Holm, Leho / Lutter, Marleen ESTONIA
28.-29. 45 Greczynski, Kacper / Dabrowska, Natalia POLAND
30. 117 Viherpuu, Karmo / Labunski, Grete ESTONIA
31.-32. 21 Tuchkov, Arkhip / Metelitsa, Eleonora RUSSIA
31.-32. 57 Xu, Tao / Fan, Chenmeng P.R. CHINA
33.-34. 46 Esayan, Artem / Kormyshenkova, Anna RUSSIA
33.-34. 78 Comsa, Dragos Marian / Olteanu, Maria Teona ROMANIA
35.-37. 54 Maidaniuk, Mihail / Shymanskaya, Olga BELARUS
35.-37. 89 Kurbatov, Kirill / Revel-Muroz, Alexandra RUSSIA
35.-37. 122 Shagaev, Vsevolod / Kioroglo, Veronika RUSSIA
38. 74 Losiev, Vladyslav / Yuvko, Olesia UKRAINE
39. 120 Lang, Rasmus / Heimo, Martina ESTONIA
40. 87 Vainovskis, Oskars / Darzniece, Liva LATVIA
41.-42. 32 Petcu, Andrei / Buzuleac, Bianca ROMANIA
41.-42. 103 Biri, Gabor / Nagy, Fruzsina HUNGARY
43. 83 Shvaibovich, Aliaksandr / Tsikhamirava, Palina BELARUS
44. 98 Kniazev, Ilya / Fomina, Victoria RUSSIA
45. 37 Koznov, Egor / Garkavenko, Ekaterina RUSSIA
46. 63 Krupa, Matthew / Billings, Nicole POLAND
47. 90 Zavialov, Ilya / Perevozchikova, Arina RUSSIA
48. 61 Uibo, Daniil / Arno, Angelika ESTONIA
49.-50. 4 Golovachev, Gleb / Glotova, Sofia KAZAKHSTAN
49.-50. 100 Gorbachev, Nikita / Diakova, Anastasia RUSSIA
51.-52. 85 Mangoni, Edoardo / Iaconi, Benedetta ITALY
51.-52. 109 Vatamaniuc, Alexandru Andrei / Stanciu, Ioana Daiana ROMANIA
53.-54. 5 Makarovas, Laurynas / Chepauskaite, Emilija LITHUANIA
53.-54. 58 Skovbon, Gustav Imanuel / Aune, Amalie DENMARK
55. 72 Bessonov, Aleksey / Kolmagorova, Evgenia RUSSIA
56. 31 Kostarev, Albert / Pryadko, Tatyana RUSSIA
57. 65 Hamada, Rui / Inamura, Momoka JAPAN
58.-59. 16 Urban, Istvan / Urban, Lilla HUNGARY
58.-59. 38 Kuzmichenko, Efrem / Hafez, Samira btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
60.-61. 14 Zhang, Zhi / Tang, Ruyi P.R. CHINA
60.-61. 94 Dobrjanski-Piirsalu, Thor / Sukles, Eliisa ESTONIA
62.-63. 88 Obidov, Mirolim / Karabaeva, Milana UZBEKISTAN
62.-63. 115 Brener, Ron / Nof, Romy ISRAEL
64. 104 Qi, Feifan / Cui, Yifan P.R. CHINA
65.-66. 86 Ladyzhensky, Nikita / Tarasiuk, Anastasia RUSSIA
65.-66. 121 Piirsalu, Enrico / Barjabin, Sarah Sofie ESTONIA
67.-69. 66 Zhang, Zijiu / Wu, Mengjia P.R. CHINA
67.-69. 81 Jia, Zhijie / LI, Yangyang P.R. CHINA
67.-69. 92 Chomej, Max / Scharton, Nicole TC Rot-Weiß Leipzig
70.-72. 10 Gailevichius, Ariyus / Mockute, Brigita LITHUANIA
70.-72. 33 Xu, Qi / Liu, Pingying P.R. CHINA
70.-72. 42 Sagadi, Rustem / Kargabaeva, Alua KAZAKHSTAN
73. 107 Hou, Pengcheng / HU, Jia P.R. CHINA
74.-76. 55 Schaz, Jürgen / Mariankowska, Natalia btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
74.-76. 68 Latanauskas, Benas / Samusevic, Ksenija LITHUANIA
74.-76. 93 Naumann, Max / Kuschk, Kassandra Tanzsportclub Casino Dresden
77. 47 Kontsevich, Nikita / Panchenko, Ekaterina RUSSIA
78. 112 Ivanov, Louka / Shevyreva, Anna RUSSIA
79. 29 Lillenberk, Kert / Loopere, Marie ESTONIA
80. 36 Mamonov, Nikita / Rubenkova, Anna RUSSIA
81.-82. 15 Moroz, Artiom / Ersoy, Yasemin MOLDOVA
81.-82. 79 Müller, Daniel / Gommer, Anna Bielefelder TC Metropol
83.-84. 80 Baranyai, Erik Gerhard / Ardelean, Daria Alexia ROMANIA
83.-84. 111 He, Donghang / Cao, Ruonan P.R. CHINA
85. 119 Batov, Igor / Motorina, Anastasia RUSSIA
86.-87. 9 Brajinovic, Emanuel / Kiselev, Viktoria 1. TC Ludwigsburg
86.-87. 125 Laineri, Alessandro / Nanni, Ginevra ITALY
88. 18 Bodrov, Artyom / Tashmatova, Zarina KAZAKHSTAN
89.-92. 49 Hofstetter, Philipp / Cremar, Natalie SWITZERLAND
89.-92. 59 LI, Xiaodong / Zhou, Yige P.R. CHINA
89.-92. 75 Sin, Kam Ho / Lee, Jerry HONG KONG
89.-92. 110 Abramov, Alexey / Fedoseenko, Anna RUSSIA
93. 127 Alexander, Mike / Siegle, Annelie ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
94. 28 Pinekenstein, Dimitri / Holwerda, Anastasia btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
95.-96. 26 Lan, Yu Hsiang / Chao, Jie Yu CHINESE TAIPEI
95.-96. 91 Bauer, Maurizio / Lorber, Katrin 1. TSZ im Turn-Klubb zu Hannover
97.-98. 13 Jovani Ojeda, Pablo / Ferrero Oliver, Rosa SPAIN
97.-98. 35 Holweg, Christian / Starikova, Anna-Marie TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
99. 118 Zhang, Haojie / WU, Chengge P.R. CHINA
100. 64 Bernt, Vladislav / Badt, Michelle Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
101. 126 Schneider, Jan-Valentin / Lippelt, Viktoria btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
102. 40 Hoffmann, David / Zamfiroiu, Daria TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
103.-104. 27 Mizzi, Antony / Florenca, Julia AUSTRALIA
103.-104. 56 Petrov, Sergey / Strelnikova, Polina RUSSIA
105. 7 Lauer, Justin / Trunov, Alisia TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
106.-107. 53 Golub, Dmitrij / Mühlig, Michele Grün-Gold-Casino Wuppertal
106.-107. 102 Baitis, Christoph / Görler, Elina Tanzsportclub Casino Dresden

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.