GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Juveniles I Latin

Officials
Master of Ceremony: Jes Christophersen - Tanzsportfreunde Phoenix Lütjenburg
Chairman: Klaus Theimer - MTV-Tanzclub Blau-Weiß Aalen
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
CB: 
CC: 
CD: 
CE: 
CF: 
CG: 
CI: 
CJ: 
CK: 
CL: 
CM: 
Sergey Dorogovtsev - UKRAINE 
Elena Durdina - RUSSIAN FEDERATION 
Hermann Götz - AUSTRIA 
Igor Gutovskyi - SPAIN 
Mauro Lini - ITALY 
Ralf Müller - 1. Tanzsportclub Rastatt 
Mihai Petre - ROMANIA 
Sittichai Preyadara - THAILAND 
Aigars Svars - LATVIA 
Marko Vodnik - SLOVENIA 
Chris Zammit - MALTA 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 3 Maxim TERESHIN / Uliana ZELIKOVSKAYA RUSSIA
2. 26 Danyil SAMOCHIN / Polina KIYKO UKRAINE
3. 16 PADURARIU Stefan Alexandru / HERMAN Anastasia ROMANIA
4. 10 Bogdan URSOI / Arina ROMANENCO MOLDOVA
5. 22 BERBECE Ioan Patrick / ROIBU Alexia Stefania ROMANIA
6. 1 VATAFU Alexandru / CIUCA Dea Floriana ROMANIA
7. 24 Emil KOROTIN / Evelina BONDARENKO ESTONIA
8. 25 Rostislav STANISLAVSKY / Ksenia PECHERITSINA RUSSIA
9. 19 Richards KRIVINS / Eva GRAVERE LATVIA
10. 17 Martin MAKAROV / Keiri SEMRE ESTONIA
11. 8 Artem ANISENKO / Eva SHILINA RUSSIA
12. 5 Ihar IVASH / Maryia CHASNYK BELARUS
13. 2 Ryusei HAMADA / Sakura SASO JAPAN
14. 28 Arseny RASKATOV / Margarita YURKOVA RUSSIA
15. 18 SZABO Gabriel / LECHINTAN Mara ROMANIA
16. 13 Andrei LEPADATU / Ionela URSU MOLDOVA
17. 23 Daniel SURDU / Nicoleta STRATAN MOLDOVA
18. 12 Abay ZEINULLA / Darya NIKIFOROVA KAZAKHSTAN
19. 30 Patriks Pauls KLAPERIS / Marija GOLUBEVA LATVIA
20. 9 Dmytro SHVED / Angelina SICHKOVSKA UKRAINE
21. 4 SANOVICIAN Bogdan / DRAGOMIR Andra ROMANIA
22.-23. 7 Dorin MUNTEANU / Alexia-Maria PETRIA MOLDOVA
22.-23. 21 Constantin SURUCEAN / Andreea STURZINSCHI MOLDOVA
24. 31 Justin RETTICH / Janika TRUNOV TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
25. 15 Arthur GELLERT / Erika WECKERLE Tanzsportclub Rhythmus, Bamberg
26. 14 RADU Raul Gabriel / CERCEL Andreea Ana ROMANIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.