GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Juveniles II Latin

Officials
Master of Ceremony: Jes Christophersen - Tanzsportfreunde Phoenix Lütjenburg
Chairman: Klaus Theimer - MTV-Tanzclub Blau-Weiß Aalen
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
CA: 
DA: 
DB: 
DC: 
DD: 
DE: 
DF: 
DG: 
DI: 
DJ: 
DK: 
DL: 
DM: 
Gianita Bigazzi - ITALY 
Andrea Beer - TSG Bremerhaven 
Pietro Braga - ITALY 
Svetlana Gozun - MOLDOVA 
Ron Hoorn - NETHERLANDS 
Olga Komarova - ENGLAND 
Mario Koncevscis - LATVIA 
Joachim Krause - TSC Astoria Stuttgart 
Siscu Perez - SPAIN 
Oleg Petrovskyy - UKRAINE 
Andrey Shamshurov - RUSSIAN FEDERATION 
Peter Steinerberger - AUSTRIA 
Corina Alexandra Vlad - ROMANIA 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 33 Nazarenus, Elias / Bersch, Sofia Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
2. 60 Pavlov, Nikita / Malakhova, Taisia RUSSIA
3. 32 Zaharia, Razvan / Tarzianu, Ana Maria ROMANIA
4. 43 Kazankin, Egor / Denisova, Sofia RUSSIA
5. 21 Cebanu, Vladimir / Chiorescu, Sofia MOLDOVA
6. 64 Pastuchow, Daniel / Albanese, Luna Maria Grün-Gold-Club Bremen
7. 4 Sychev, Nikita / Solomatova, Alexandra RUSSIA
8. 2 Toth, Aramisz / Nirucz, Lorena Andreea ROMANIA
9. 5 Kolesnikov, Oleg / Zavertkina, Tatiana RUSSIA
10.-11. 62 Bozhevsky, Grigory / Lukianchuk, Beata RUSSIA
10.-11. 82 Kilievoi, Nikita / Pogrebnaja, Anna-Maria ESTONIA
12.-13. 19 Vyrleev, Vladimir / Proshletsova, Maria RUSSIA
12.-13. 69 Burneikis, Kipras / Martinkeviciute, Barbora LITHUANIA
14. 79 Rusu, Alex / Rusu, Maya ROMANIA
15.-16. 59 Andronnikov, Alexandr / Martiusheva, Irina RUSSIA
15.-16. 67 Florea, David / Gincu, Marina MOLDOVA
17.-18. 22 Gutsol, Nikolaj / Gabusi, Cara ITALY
17.-18. 57 Nikitonok, Andrii / Poluben, Zlatoslava UKRAINE
19. 35 Popa, Dumitru / Gutu, Paula MOLDOVA
20. 27 Dimants, Ernests Aksels / Pascenko, Marija LATVIA
21. 74 Shaban, Aliaksei / Chizhik, Aleksandra BELARUS
22. 54 Kura, Kipras / Batutyte, Morta LITHUANIA
23.-24. 44 Ivash, Vadzim / Samokhina, Ulyana BELARUS
23.-24. 61 Teletin, Rares Andrei / Constandache, Malina Elena ROMANIA
25. 3 Pantazi, Robert Stefan / Morariu, Alessia Ioana ROMANIA
26. 71 Pascar, Paul Ioan / Dozsa, Timea ROMANIA
27.-30. 11 Stawowy, Mateusz / Silva, Sara POLAND
27.-30. 13 Aavik, Arti Raul / Maasik, Milana Rosanna ESTONIA
27.-30. 16 Pislaru, Eduard Victor / Mihalache, Maria Georgiana ROMANIA
27.-30. 51 Parsegian, David / Yusupova, Anastasia RUSSIA
31.-35. 17 Grevtsev, Maxim / Shakhray, Stefania RUSSIA
31.-35. 28 Rooba, Henn-Jaagup / Laasik, Laura ESTONIA
31.-35. 40 Eggemann-Taisne, Mathieu / Burzese, Alessia FRANCE
31.-35. 73 Nagailic, Nichita / Catana, Emanuela MOLDOVA
31.-35. 77 Pantsyr, Timur / Buryak, Dariia UKRAINE
36. 14 Gabusi, Peter / Lukina, Anna Maria ITALY
37.-38. 36 Crivitchi, Maxim / Gritcu, Bianca MOLDOVA
37.-38. 48 Orda, Alan / Mohova, Arina LATVIA
39. 68 Dumitrescu, David Stefan / Stanciu, Stefana Mihaela ROMANIA
40. 78 Dusa, Jakub / Hamranova, Lara SLOVAKIA
41.-45. 37 Dincea, Alexandru / Sinculet, Andreea ROMANIA
41.-45. 50 Bodrug, Adrian / Rotaru, Laura MOLDOVA
41.-45. 58 Varypaev, Yaroslav / Kornienko, Polina RUSSIA
41.-45. 70 Siff, Anton / Matvejeva, Katerin ESTONIA
41.-45. 76 Dromljak, Boris / Denius, Emilie Alexandra Grün-Gold-Casino Wuppertal
46. 84 Raskatov, Arseny / Yurkova, Margarita RUSSIA
47.-50. 23 Nemarnik, Jan / Karacic, Nika CROATIA
47.-50. 45 Popovici, Cristian / Bosaia, Daria MOLDOVA
47.-50. 56 Makarov, Martin / Semre, Keiri ESTONIA
47.-50. 63 Turlas, Vlad / Cosug, Miruna ROMANIA
51. 25 Johanson, Aleksander / Johanson, Adriana ESTONIA
52.-53. 18 Ilievsky, Raphael / Surpin, Mishel ISRAEL
52.-53. 49 Grünke, Christian / Schäfer, Liana TSC Blau-Weiß d. TV 1875 Paderborn
54. 30 Berzins, Olegs / Berzina, Anna LATVIA
55. 55 Czeh, Barnabas / Pitonya, Fruzsina Aniko HUNGARY
56.-57. 38 Mogilevskis, Nick / Ulfovich, Arina TSC Aurora Dortmund
56.-57. 39 Illes, Roderik / Kostalova, Nela SLOVAKIA
58.-61. 20 Dotsenko, Ilya / Irende, Yasmin KAZAKHSTAN
58.-61. 42 Jakovenko, Mihails / Bumane, Viktorija LATVIA
58.-61. 52 Steba, Maximilian / Weber, Angelina Tanzsportclub Rhythmus, Bamberg
58.-61. 83 Gascon Lebedeva, Alexander / Zaiko, Aleksandra SPAIN
62.-64. 31 Funk, Georg / Bauer, Anastasia Tanzsportgemeinschaft Freiburg
62.-64. 65 Rusu, Valeriu / Bucico, Bianca MOLDOVA
62.-64. 80 Gont, Daniil / Tarnorutskyi, Janna Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
65.-66. 1 Kulikov, Nikita / Heckel, Maria btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
65.-66. 8 Hamada, Ryusei / Saso, Sakura JAPAN
67.-68. 7 Janzen, Peter / Wilhelm, Lilien TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
67.-68. 24 Mastrandrea, Alessandro / Zerfaß, Paula TSC Höfingen
69. 81 Holzmann, Nicolas / Bolz, Jaqueline Tanzclub Freiburg
70. 75 Yakovlev, Anton / Popova, Tatiana RUSSIA
71. 26 Shrubstok, Mick / Barlow, Kiana UNITED STATES OF AMERICA
72. 72 Kroter, Viktor / Lytovchenko, Anna Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
73. 41 Arjan, Steurer / Aleksandra, Schuerpf SWITZERLAND
74. 66 Tsao, Po Cheng / Chen, Angela CHINESE TAIPEI
75.-76. 29 Radu, Raul Gabriel / Cercel, Andreea Ana ROMANIA
75.-76. 34 Kaminsky, Michel / Reich, Isabell btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.