GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Juveniles II Standard

Officials
Master of Ceremony: Jes Christophersen - Tanzsportfreunde Phoenix Lütjenburg
Chairman: Klaus Theimer - MTV-Tanzclub Blau-Weiß Aalen
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
CB: 
CC: 
CD: 
CE: 
CF: 
CG: 
CI: 
CJ: 
CK: 
CL: 
CM: 
Sergey Dorogovtsev - UKRAINE 
Elena Durdina - RUSSIAN FEDERATION 
Hermann Götz - AUSTRIA 
Igor Gutovskyi - SPAIN 
Mauro Lini - ITALY 
Ralf Müller - 1. Tanzsportclub Rastatt 
Mihai Petre - ROMANIA 
Sittichai Preyadara - THAILAND 
Aigars Svars - LATVIA 
Marko Vodnik - SLOVENIA 
Chris Zammit - MALTA 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 54 Sychev, Nikita / Solomatova, Alexandra RUSSIA
2. 2 Bozhevsky, Grigory / Lukianchuk, Beata RUSSIA
3. 6 Kazankin, Egor / Denisova, Sofia RUSSIA
4. 22 Kolesnikov, Oleg / Zavertkina, Tatiana RUSSIA
5. 28 Shaban, Aliaksei / Chizhik, Aleksandra BELARUS
6. 55 Pislaru, Eduard Victor / Mihalache, Maria Georgiana ROMANIA
7. 61 Cebanu, Vladimir / Chiorescu, Sofia MOLDOVA
8. 34 Zaharia, Razvan / Tarzianu, Ana Maria ROMANIA
9. 66 Rusu, Alex / Rusu, Maya ROMANIA
10. 37 Pavlov, Nikita / Malakhova, Taisia RUSSIA
11. 67 Kilievoi, Nikita / Pogrebnaja, Anna-Maria ESTONIA
12. 9 Siff, Anton / Matvejeva, Katerin ESTONIA
13. 19 Stawowy, Mateusz / Silva, Sara POLAND
14. 36 Dimants, Ernests Aksels / Pascenko, Marija LATVIA
15. 59 Teletin, Rares Andrei / Constandache, Malina Elena ROMANIA
16.-17. 21 Burneikis, Kipras / Martinkeviciute, Barbora LITHUANIA
16.-17. 50 Tereshin, Maxim / Zelikovskaya, Uliana RUSSIA
18. 24 Andronnikov, Alexandr / Martiusheva, Irina RUSSIA
19. 30 Krivins, Richards / Gravere, Eva LATVIA
20. 35 Nikitonok, Andrii / Poluben, Zlatoslava UKRAINE
21.-23. 39 Dotsenko, Ilya / Irende, Yasmin KAZAKHSTAN
21.-23. 40 Berzins, Olegs / Berzina, Anna LATVIA
21.-23. 47 Varypaev, Yaroslav / Kornienko, Polina RUSSIA
24. 8 Orda, Alan / Mohova, Arina LATVIA
25. 60 Grevtsev, Maxim / Shakhray, Stefania RUSSIA
26.-27. 26 Turlas, Vlad / Cosug, Miruna ROMANIA
26.-27. 33 Pantazi, Robert Stefan / Morariu, Alessia Ioana ROMANIA
28. 11 Johanson, Aleksander / Johanson, Adriana ESTONIA
29. 20 Jakovenko, Mihails / Bumane, Viktorija LATVIA
30.-31. 3 Bodrug, Adrian / Rotaru, Laura MOLDOVA
30.-31. 48 Szabo, Gabriel / Lechintan, Mara ROMANIA
32.-34. 15 Florea, David / Gincu, Marina MOLDOVA
32.-34. 52 Vatafu, Alexandru / Ciuca, Dea Floriana ROMANIA
32.-34. 56 Dusa, Jakub / Hamranova, Lara SLOVAKIA
35. 17 Popa, Dumitru / Gutu, Paula MOLDOVA
36. 58 Popovici, Cristian / Bosaia, Daria MOLDOVA
37. 43 Dumitrescu, David Stefan / Stanciu, Stefana Mihaela ROMANIA
38. 1 Dincea, Alexandru / Sinculet, Andreea ROMANIA
39.-40. 12 Padurariu, Stefan Alexandru / Herman, Anastasia ROMANIA
39.-40. 62 Kura, Kipras / Batutyte, Morta LITHUANIA
41.-42. 13 Gabusi, Peter / Lukina, Anna Maria ITALY
41.-42. 53 Ivash, Vadzim / Samokhina, Ulyana BELARUS
43.-44. 31 Nagailic, Nichita / Catana, Emanuela MOLDOVA
43.-44. 42 Aavik, Arti Raul / Maasik, Milana Rosanna ESTONIA
45.-46. 45 Parsegian, David / Yusupova, Anastasia RUSSIA
45.-46. 49 Crivitchi, Maxim / Gritcu, Bianca MOLDOVA
47.-48. 16 Vyrleev, Vladimir / Proshletsova, Maria RUSSIA
47.-48. 38 Rusu, Valeriu / Bucico, Bianca MOLDOVA
49. 10 Ilievsky, Raphael / Surpin, Mishel ISRAEL
50. 65 Pascar, Paul Ioan / Dozsa, Timea ROMANIA
51. 4 Nemarnik, Jan / Karacic, Nika CROATIA
52. 64 Makarov, Martin / Semre, Keiri ESTONIA
53.-54. 25 Hamada, Ryusei / Saso, Sakura JAPAN
53.-54. 27 Zeinulla, Abay / Nikiforova, Darya KAZAKHSTAN
55.-58. 23 Yakovlev, Anton / Popova, Tatiana RUSSIA
55.-58. 29 Shrubstok, Mick / Barlow, Kiana UNITED STATES OF AMERICA
55.-58. 51 Illes, Roderik / Kostalova, Nela SLOVAKIA
55.-58. 57 Kulikov, Nikita / Heckel, Maria btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
59.-61. 5 Arjan, Steurer / Aleksandra, Schuerpf SWITZERLAND
59.-61. 32 Tsao, Po Cheng / Chen, Angela CHINESE TAIPEI
59.-61. 44 Kroter, Viktor / Lytovchenko, Anna Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.