GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Youth 10-Dance

Officials
Master of Ceremony: Andreas Neuhaus - TTK Grün-Weiß Vegesack, Bremen
Chairman: Manfred Ganster - TG Grün-Gold Saarbrücken
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
CB: 
CC: 
CD: 
CE: 
CF: 
CG: 
CI: 
CJ: 
CK: 
CL: 
CM: 
Sergey Dorogovtsev - UKRAINE 
Elena Durdina - RUSSIAN FEDERATION 
Hermann Götz - AUSTRIA 
Igor Gutovskyi - SPAIN 
Mauro Lini - ITALY 
Ralf Müller - 1. Tanzsportclub Rastatt 
Mihai Petre - ROMANIA 
Sittichai Preyadara - THAILAND 
Aigars Svars - LATVIA 
Marko Vodnik - SLOVENIA 
Chris Zammit - MALTA 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 59 Gudovsky, Denis / Morite, Megija Dana LATVIA
2. 43 Zara, Iaroslav / Gumeniuc, Valeria MOLDOVA
3. 75 Pisankin, Daniil / Marukhina, Arina RUSSIA
4. 26 Olinichenko, Nikita / Pustornakova, Elizaveta RUSSIA
5. 76 Kononenko, Sergey / Busurova, Alisa RUSSIA
6. 84 Mitkus, Valentinas Rokas / Dominguez Garcia, Gemma SPAIN
7. 63 Formisano, Alessio / Gioia, Giovanatti ITALY
8. 60 Ashenov, Nariman / Smagulova, Dana KAZAKHSTAN
9. 42 Bannikov, Gleb / Smirnova, Maria RUSSIA
10. 39 Boyce, Glenn-Richard / Janes, Caroly ENGLAND
11. 7 Kapusta, Alexey / Kuzina, Taisia RUSSIA
12. 44 Dobrev, Iliya / Mesec, Ana SLOVENIA
13.-14. 9 Veskus, Robin Alexander / Sychugova, Anita ESTONIA
13.-14. 38 Dicilea, Alex / Schumacher, Raisa Michelle ROMANIA
15. 50 Burneikis, Karolis / Sekaite, Izabele LITHUANIA
16. 4 Medzhidov, Murat / Dubinsky, Valerie UNITED STATES OF AMERICA
17. 92 Watanabe, Ato / Ishigaki, Mai JAPAN
18.-19. 24 Tufar, Alexandr / Pascarenco, Andreea BULGARIA
18.-19. 89 Zapolskiy, Vladislav / Chornen'ka, Anastasiya UKRAINE
20. 49 Tomecki, Karol Michal / Semeskeviciute, Domile LITHUANIA
21. 71 Pekunov, Akim / Savina, Daria UKRAINE
22. 83 Andrei, Tudor Gabriel / Kristensen, Nikita Loew DENMARK
23. 37 Zernov, German / Sergeenko, Anna RUSSIA
24.-25. 85 Nagailic, Veaceslav / Dudoglo, Nina MOLDOVA
24.-25. 87 Stepanov, Vladislav / Pak, Victoria RUSSIA
26. 32 Miu, Eugen / Pedersen, Sandra Overballe DENMARK
27. 103 Onishi, Hiroaki / Onishi, Sakina JAPAN
28.-29. 51 Sugawara, Kazuki / Collavizza, Laura JAPAN
28.-29. 78 Fujii, Sota / Yoshikawa, Ami JAPAN
30. 35 Meskauskas, Gedvinas / Bliujute, Ugne LITHUANIA
31.-32. 12 Zhuravlev, Artem / Ermolaeva, Maria RUSSIA
31.-32. 88 Untu, Vladislav / Olteanu, Alexandrina MOLDOVA
33.-34. 45 Gasanov, Ilya / Raevskaya, Liudmila RUSSIA
33.-34. 65 Hansen, Ole Thomas / Bjerkaas, Julie Gudim NORWAY
35.-37. 10 Kapanen, Antti / Varstala, Ada FINLAND
35.-37. 95 Sherenkov, Yaroslav / Nikitina, Maria RUSSIA
35.-37. 98 Ren, Zhipeng / Qu, Yi P.R. CHINA
38.-39. 23 Szalai, Denes Ferenc / Balla, Petra HUNGARY
38.-39. 46 Kuguk, Ivan / Martovitskaya, Olga RUSSIA
40. 1 Zorin, Andrey / Poliushkina, Veronika RUSSIA
41. 22 Kurzawa, Dawid / Anuszkiewicz, Kamilla POLAND
42. 55 Rakita, Martin / Ovcharenko, Valeria ESTONIA
43. 77 Kostenko, Sergey / Arkhangelskaya, Uliana RUSSIA
44. 96 Ding, Yuan / Guo, Jingxuan P.R. CHINA
45. 31 Constantin, Elvin / Adochitei, Carina ROMANIA
46.-47. 8 Anisko, Andrey / Beluga, Milana RUSSIA
46.-47. 29 Cimbir, Dragos / Rotaru, Beatricia MOLDOVA
48. 79 Bethuelsen, Staale / Ingebrigtsen, Ida NORWAY
49. 104 Yang, Haoning / Sha, Hanyu P.R. CHINA
50.-52. 73 Yunkind, Roman / Dotsenko, Mariya KAZAKHSTAN
50.-52. 86 Ozerkin, Vladimir / Kreslova, Veronika LATVIA
50.-52. 102 Cazacu, Stefan / Balan, Tatiana MOLDOVA
53. 13 Kokhanov, Artemy / Shen, Joy CANADA
54.-55. 40 Zhang, Han / Zhuang, Qingqing P.R. CHINA
54.-55. 53 Chong, Kwuang Cheng / Chong, Zui Chia JAPAN
56.-57. 3 Böck, Ian Oliver / Kondraschow, Laura Dance Point Neunkirchen
56.-57. 62 Ladyzhensky, Nikita / Tarasiuk, Anastasia RUSSIA
58.-60. 17 Zhou, Chun / Yang, Shiyu P.R. CHINA
58.-60. 61 Kontsevich, Nikita / Panchenko, Ekaterina RUSSIA
58.-60. 97 Lin, Yung Cheng / Lin, Serena CHINESE TAIPEI
61. 74 Hamada, Rui / Inamura, Momoka JAPAN
62.-64. 36 Enchev, Georgi / Geller, Elina Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
62.-64. 66 Ovchinnikov, Oleg / Baizhuminova, Marzhan KAZAKHSTAN
62.-64. 72 Miller, Roman / Klein, Melanie btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
65.-67. 16 Sulyan, Balint / Balint, Nikoletta HUNGARY
65.-67. 58 Ho, Ming Cheong / Lam, Kit Ying HONG KONG
65.-67. 100 Linnaranta, Lauri / Hagman, Ella FINLAND
68.-69. 21 Corrodi, Davide / Dalla Vecchia, Cinzia SWITZERLAND
68.-69. 68 Borowski, Piotr / Krol, Ewelina POLAND
70. 6 Liu, Wenbo / Xue, Hui P.R. CHINA
71.-72. 57 Gao, Miao / Gao, Feilong P.R. CHINA
71.-72. 101 Lupusor, Sandu / Vildeaeva, Diana MOLDOVA
73. 105 Hegaard, Kevin / Haslund Bisgaard, Filippa DENMARK
74. 106 Volkov, Daniil / Novikova, Ekaterina Slovenia
75. 14 Moroz, Artiom / Ersoy, Yasemin MOLDOVA
76. 64 Yatsun, Nikita / Yatsun, Elisabeth TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
77. 34 Ginard Gil, Franc / Vara Martorell, Margalida SPAIN
78. 94 Wang, Yaolong / Wang, Yao P.R. CHINA
79. 80 Stanev, Stiliyan / Mihaleva, Rosi BULGARIA
80. 28 Zimmermann, Dominik / Akhmedova, Darya SWITZERLAND
81. 19 Datcu, Alexandru Nicolae / Ion, Elena Cristiana ROMANIA
82. 41 Vu, Hoang Anh Minh / Nguyen, Truong Xuan VIETNAM
83.-84. 48 Kothe, Jens / Klemm, Tabea Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
83.-84. 56 Fischer, Marvin / Fischer, Daphne TSC Rot-Weiß Böblingen
85. 2 Malakhov, Dmitry / Malakhova, Varvara RUSSIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.