GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
WDSF Open Youth Standard

Officials
Master of Ceremony: Heidi Estler - 1. TC Ludwigsburg
Chairman: Marco Sietas - SPAIN
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
AB: 
AC: 
AD: 
AE: 
AF: 
AI: 
AJ: 
AK: 
AL: 
BC: 
DH: 
Alenka Bohak - SLOVENIA 
Yao Che - PR CHINA 
Anna De Grande - ENGLAND 
Monique De Maesschalck - BELGIUM 
Florencio Garcia Lopez - TSG Grün-Weiß Kirchheimbolanden 
Sergey Milicija - BOSNIA & HERZEGOVINA 
Frederic Mosa - FRANCE 
Alexey Silde - RUSSIAN FEDERATION 
Erich Stäldi - SWITZERLAND 
Mircea Gavrila - ROMANIA 
Giuseppe Magnelli - ITALY 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 153 Rednic Paul / Lucaciu Roxana ROMANIA
2. 92 Denis Gudovsky / Megija Dana Morite LATVIA
3. 133 Yahor Boldysh / Polina Mineeva BELARUS
4. 11 Maxim Pugachev / Kira Oxas RUSSIA
5. 112 Stan Tiberiu-Florin / Grigore Daria ROMANIA
6. 52 Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich LATVIA
7. 137 Dmitry Chelpanov / Ksenia Voronenkova RUSSIA
8.-9. 47 Luciano Donato / Adele Diodati ITALY
8.-9. 138 Andrey Kovalev / Veronika Samuolyte LITHUANIA
10.-11. 28 Pavel Zakharenko / Dana Makarova RUSSIA
10.-11. 72 Einoras Degutis / Areta Seskaite LITHUANIA
12. 98 Vladislav Palagniuk / Valeriya Menyaylo RUSSIA
13. 1 Alessio Formisano / Giovanatti Gioia ITALY
14. 45 Iaroslav Zara / Valeria Gumeniuc MOLDOVA
15. 159 Karol Michal Tomecki / Domile Semeskeviciute LITHUANIA
16. 100 Iliya Dobrev / Ana Mesec SLOVENIA
17. 46 Gleb Bannikov / Maria Smirnova RUSSIA
18. 57 Alexander Pavlov / Mie Udesen DENMARK
19. 109 Dmitry Malakhov / Varvara Malakhova RUSSIA
20.-21. 18 Ilya Gasanov / Liudmila Raevskaya RUSSIA
20.-21. 60 Tomas Prikryl / Sanela Los Chovancova CZECH REPUBLIC
22. 162 Sergey Kononenko / Alisa Busurova RUSSIA
23. 19 Oleg Yasinsky / Sofia Esayan ARMENIA
24. 125 Tudor Gabriel Andrei / Nikita Loew Kristensen DENMARK
25. 123 Daniil Pisankin / Arina Marukhina RUSSIA
26.-28. 6 Valentinas Rokas Mitkus / Gemma Dominguez Garcia SPAIN
26.-28. 139 Egor Romaniuk / Ksenia Moroz RUSSIA
26.-28. 151 Erik Herbert Lohmus / Annika Talvet ESTONIA
29.-30. 39 Gedvinas Meskauskas / Ugne Bliujute LITHUANIA
29.-30. 146 Artem Zhuravlev / Maria Ermolaeva RUSSIA
31.-32. 16 Kazuki Sugawara / Laura Collavizza JAPAN
31.-32. 31 Robin Alexander Veskus / Anita Sychugova ESTONIA
33. 145 Nariman Ashenov / Dana Smagulova KAZAKHSTAN
34. 34 Alexey Serzhantov / Diana Denisova RUSSIA
35.-36. 65 Igor Politsimako / Anastasia Byvaltseva RUSSIA
35.-36. 68 Alexey Kapusta / Taisia Kuzina RUSSIA
37.-38. 83 Igor Mikhaylovsky / Ekaterina Logacheva RUSSIA
37.-38. 107 Arseni Pavlov / Nicole Balski btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
39. 140 Tomas Janonis / Santa Vlasa LITHUANIA
40. 32 Nikita Shipitsin / Anna Zakharova RUSSIA
41.-44. 8 Vladimir Ozerkin / Veronika Kreslova LATVIA
41.-44. 21 Kris-Jarlet Kivisaar / Maria-Elisabeth Lootus ESTONIA
41.-44. 27 Alexandr Tufar / Andreea Pascarenco BULGARIA
41.-44. 71 Eugen Miu / Sandra Overballe Pedersen DENMARK
45.-46. 25 Muresan Tudor / Precup Ada ROMANIA
45.-46. 141 German Zernov / Anna Sergeenko RUSSIA
47. 20 Pavel Strelkov / Anastasia Diagileva RUSSIA
48.-49. 79 Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel RUSSIA
48.-49. 134 Constantin Elvin / Adochitei Carina ROMANIA
50.-52. 5 Martin Rakita / Valeria Ovcharenko ESTONIA
50.-52. 74 Roman Pecha / Katerina Srostlikova CZECH REPUBLIC
50.-52. 154 Ole Thomas Hansen / Julie Gudim Bjerkaas NORWAY
53.-54. 78 Ding Yuan / Guo Jingxuan P.R. CHINA
53.-54. 118 Sota Fujii / Ami Yoshikawa JAPAN
55.-60. 3 Szalai Denes Ferenc / Balla Petra HUNGARY
55.-60. 4 Valentin Desinov / Natalia Yakovleva RUSSIA
55.-60. 61 Antti Kapanen / Ada Varstala FINLAND
55.-60. 64 Vladislav Zapolskiy / Anastasiya Chornen'ka UKRAINE
55.-60. 103 Vladislav Stepanov / Victoria Pak RUSSIA
55.-60. 149 Roman Yunkind / Mariya Dotsenko KAZAKHSTAN
61.-63. 7 Justin Lin / Alexandra Dubinsky UNITED STATES OF AMERICA
61.-63. 23 Liu Xiao / Li Can P.R. CHINA
61.-63. 77 Zhang Han / Zhuang Qingqing P.R. CHINA
64. 40 Kristians Martins Kurzemnieks / Dina Budkevica LATVIA
65.-67. 53 Ato Watanabe / Mai Ishigaki JAPAN
65.-67. 73 Matteo Milini / Martina Rossi ITALY
65.-67. 127 Staale Bethuelsen / Ida Ingebrigtsen NORWAY
68.-71. 12 Jakub Bil / Diana Surman POLAND
68.-71. 67 Dicilea Alex / Schumacher Raisa Michelle ROMANIA
68.-71. 144 Liu Wenbo / Xue Hui P.R. CHINA
68.-71. 168 Hiroaki Onishi / Sakina Onishi JAPAN
72.-73. 81 Davide Corrodi / Cinzia Dalla Vecchia SWITZERLAND
72.-73. 88 Akim Pekunov / Daria Savina UKRAINE
74. 124 Dins Pujats / Katrina Ergle LATVIA
75. 26 Andrey Anisko / Milana Beluga RUSSIA
76. 122 Michal Bures / Adriana Maskova CZECH REPUBLIC
77.-80. 80 Nikita Yatsun / Elisabeth Yatsun TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
77.-80. 99 Daniel Lepski / Juliane Aschenbrenner ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
77.-80. 135 Georgi Enchev / Elina Geller Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
77.-80. 152 Jakub Bruck / Anna Riebauerova CZECH REPUBLIC
81. 85 Ivan Ishanov / Jessica Dieser Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
82.-83. 44 Krisztian Kulják / Franziska Holweg TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
82.-83. 160 Volodymyr Nahirnyak / Marta Mytko UKRAINE
84.-85. 58 Dana Paul Florian / Iacob Beatrice Stefana ROMANIA
84.-85. 62 Wang Jiming / DU Wenli P.R. CHINA
86. 15 Piotr Borowski / Ewelina Krol POLAND
87. 84 Aliaksandr Shvaibovich / Palina Tsikhamirava BELARUS
88.-90. 13 Franc Ginard Gil / Margalida Vara Martorell SPAIN
88.-90. 111 Enzo Skoppek / Larissa Geßner TSA d. Hamburger Sport-Verein
88.-90. 155 Oleg Ovchinnikov / Marzhan Baizhuminova KAZAKHSTAN
91.-92. 17 Gaetano Parente / Simonetta Parente ITALY
91.-92. 105 Sulyan Balint / Balint Nikoletta HUNGARY
93.-95. 76 Popescu Alexandru Stefanut / Petrache Alexandra Bianca ROMANIA
93.-95. 143 Ling Jianan / Zeng Ruonan P.R. CHINA
93.-95. 165 Sandu Lupusor / Diana Vildeaeva MOLDOVA
96. 9 Ivan Kuguk / Olga Martovitskaya RUSSIA
97.-99. 49 Ilya Yudovin / Dariia Marinesku BELARUS
97.-99. 121 Murat Medzhidov / Valerie Dubinsky UNITED STATES OF AMERICA
97.-99. 158 Jin Dezhao / Zhang Danqing P.R. CHINA
100.-101. 35 Egor Batrakov / Victoria Kalanzhy RUSSIA
100.-101. 42 FU OU / Zhang Jingxin P.R. CHINA
102.-103. 14 Yang Haoning / Sha Hanyu P.R. CHINA
102.-103. 89 Jiri Jaluvka / Natalie Vyduchova CZECH REPUBLIC
104. 101 Xu Tao / Fan Chenmeng P.R. CHINA
105.-107. 96 Igor Getz / Dana Kober Tanzsportclub Dortmund
105.-107. 128 Stiliyan Stanev / Rosi Mihaleva BULGARIA
105.-107. 129 Egor Shulgin / Varvara Druzhinina RUSSIA
108. 22 Yaroslav Sherenkov / Maria Nikitina RUSSIA
109.-111. 116 Fang Congyu / Zhou Weiyi P.R. CHINA
109.-111. 150 Zhang Zhi / Tang Ruyi P.R. CHINA
109.-111. 164 Lauri Linnaranta / Ella Hagman FINLAND
112. 48 Michael Ziga / Victoria Sauerwald Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
113.-114. 95 Zhang Zijiu / Wu Mengjia P.R. CHINA
113.-114. 102 Sergey Kostenko / Uliana Arkhangelskaya RUSSIA
115.-117. 91 Tim Fleischer / Lea Weber TC Rot-Weiß Leipzig
115.-117. 93 Kevin Hegaard / Filippa Haslund Bisgaard DENMARK
115.-117. 136 XU Lei / QI Yue P.R. CHINA
118. 157 He Donghang / Cao Ruonan P.R. CHINA
119.-121. 104 Hainaru Felix Rares / Orha Andreea Alexandra ROMANIA
119.-121. 119 Maurice Rahaus / Evelyn Schulz Schwarz-Rot-Club Wetzlar
119.-121. 169 Daniil Volkov / Ekaterina Novikova Slovenia
122. 163 Damiano Salvatore Pio Speciale / Noemi Del Castillo ITALY
123. 167 QI Zidi / Yuan Yuxin P.R. CHINA
124. 24 Marco D´Antonio / Miriam D´Antonio ITALY
125. 130 Trond Schakat / Victoria Jasinski TTC Gelb-Weiss i. Post-SV Hannover
126. 108 Artemy Kokhanov / Joy Shen CANADA
127. 41 Yang Kun / Zhang Nijia P.R. CHINA
128.-129. 75 Roman Miller / Melanie Klein btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
128.-129. 87 Ian Oliver Böck / Laura Kondraschow Dance Point Neunkirchen
130.-132. 33 Ho Ming Cheong / Lam Kit Ying HONG KONG
130.-132. 86 Dominik Zimmermann / Darya Akhmedova SWITZERLAND
130.-132. 142 Paul Hartmann / Nina Hillenbrand TC Blau-Orange Wiesbaden
133.-134. 115 Gao Miao / Gao Feilong P.R. CHINA
133.-134. 166 Viatcheslav Issaev / Anastassia Issaev FRANCE
135.-136. 43 Datcu Alexandru Nicolae / Ion Elena Cristiana ROMANIA
135.-136. 126 Lin Yung Cheng / Lin Serena CHINESE TAIPEI
137.-138. 54 Jone Saevartveit Snilstveit / Lydia Molvaer NORWAY
137.-138. 170 Kirill Germanov / Alexandra Chobotova RUSSIA
139. 59 Marvin Fischer / Daphne Fischer TSC Rot-Weiß Böblingen
140. 38 Leonhard Scheibel / Lilli Baryshnik TSC Rot-Weiß Böblingen
141. 148 Vu Hoang Anh Minh / Nguyen Truong Xuan VIETNAM
142.-143. 37 Jens Kothe / Tabea Klemm Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
142.-143. 156 Kai Kijan / Giulia Edel 1. TC Ludwigsburg

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.