GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Junior I Latin

Last updated: 11.08.2016, 12:49

Qualified couples to 1st round (86 couples)
No. Couple Nation/Club
Alin-Emanuel CHIRPAC / Madalina-Emanuela CHIRPAC MOLDOVA
Daniil PECHENKIN / Elena GRISHINA RUSSIA
David SMIRNOV / Elisabeth Maria KREMER Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
Daniel BORUVKA / Barbora BORUVKOVA CZECH REPUBLIC
Arkhip TUCHKOV / Eleonora METELITSA RUSSIA
Yaroslav KISELEV / Sofia PHILIPCHUK RUSSIA
Valerii SHYLO / Mariia SOLDATENKO UKRAINE
10  Anton SHAGAEV / Oleksandra GRYTSYK RUSSIA
11  REBEJA Alexandru / LUNGU Felicia ROMANIA
12  Artem FEDIAI / Daryna ZELENSKA UKRAINE
13  David JENNER / Elisabeth TUIGUNOV Die Residenz Münster
14  John ANSCHITZ / Juliana KUNZ TSC Rot-Weiss Karlsruhe
15  Nikita NIKITIN / Natalia MORARU MOLDOVA
16  Danila ZHURAVLEV / Diana KHMELNITSKAYA RUSSIA
17  Eren OZYIGIT / Serenay BUYUKKAPUCU TURKEY
18  Oleksandr TURCHENIAK / Sofiia CHERNIKOVA UKRAINE
19  Georgy GUDOVSKY / Kamilla SHAYMIARDIANOVA RUSSIA
20  MATASARU Stefan Liviu / MOTOC Alexandra ROMANIA
21  Markus MÜTT / Kathrin KLASS Grün-Gold-Casino Wuppertal
22  Iulian BRAGARU / Paula DOLMA MOLDOVA
23  Sergey PETROV / Polina STRELNIKOVA RUSSIA
24  Alan ORDA / Arina MOHOVA LATVIA
25  Fridrik Rafn ARNARSON / Elisabet Tinna HARALDSDOTTIR ICELAND
26  Mario PIIRSALU / Linda REBANE ESTONIA
27  Petr ALEXASHIN / Elizaveta MIKHAYLOVA RUSSIA
28  Glieb VERKHOVLYUK / Emiliia SUSHYNSKA UKRAINE
29  Marc MATEOS APARICIO CANTON / Maria SHAPOSHNIKOVA SPAIN
30  Ilya KOCHAU / Ksenya DZERKACHEUSKAYA BELARUS
31  Dumitru SARDARI / Ecaterina PRIPA MOLDOVA
32  Cristian JOSAN / Anghelina-Patricia TIGANU MOLDOVA
33  LAN Yu Hsiang / CHAO Jie Yu CHINESE TAIPEI
34  Alexey ABRAMOV / Anna FEDOSEENKO RUSSIA
35  Daniel DOMME / Zarah NEUMANN TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
36  Kristofer Robin MAASALU / Kretel KURS ESTONIA
37  CHANG Chen Kai / CHEN YU AN CHINESE TAIPEI
38  Fabian GLATZ / Delia BREITMAIER Grün-Gold-Club Bremen
39  JIA Zhijie / LI Yangyang P.R. CHINA
40  BOARIU Alexandru-Lucian / BOCHIS-MUTIU Beatrice ROMANIA
41  Ernests Aksels DIMANTS / Marija PASCENKO LATVIA
42  Jans Janis KREMERS / Luize VISKINTE LATVIA
43  Robert VEIDE / Amanda Rebeca PADAR ESTONIA
45  Tilo WIESE / Jale ZINSER SWITZERLAND
46  Artur CHAUSTOV / Milana SARKISSOVA btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
47  Benas MACIULSKIS / Agne GAUDESIUTE LITHUANIA
48  Tristan GUDMUNDSSON / Rebekka Yr ARNARDOTTIR ICELAND
50  SIN Kam Ho / LEE Jerry HONG KONG
52  Alexandr MALYSHEV / Maria KOTOVA RUSSIA
53  Georgi KLEMENTJEV / Nicole KESNER ESTONIA
54  ZHOU Chaoshun / YAO Jiayan P.R. CHINA
55  Markas SABALIAUSKAS / Marija BUTENYTE LITHUANIA
56  Maik ZIMMER / Adeline KASTALION Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
57  TSAO Po Cheng / CHEN Angela CHINESE TAIPEI
58  Igor BATOV / Anastasia MOTORINA RUSSIA
59  Denis MATRONITSKY / Rimma PECHENKINA RUSSIA
60  Kacper RAPUTA / Wiktoria TYLEK POLAND
61  Danila BORISKIN / Elizaveta ULIANOVA RUSSIA
62  Sergey MARUSHIN / Olesia ZARUBINA RUSSIA
63  Jonas TOMANEK / Lucie RUZICKOVA CZECH REPUBLIC
64  Egor PEREPELITSYN / Uliana ZHUKOVA RUSSIA
65  Tomasz RUSZKOWSKI / Julia MOZDYNIEWICZ POLAND
66  Nicolas Aaron EICHHORN / Katharina JEWDOKIMENKO Royal Dance Berlin
67  URBAN Istvan / URBAN Lilla HUNGARY
68  Daniel Andras HEGYI / Melody BADT Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
69  Rostyslav GLOVATSKYI / Juliya CHEFANOVA UKRAINE
71  Timur PANTSYR / Dariia BURYAK UKRAINE
72  VADANA Rares Emanuel / NECULAE Maria Tea ROMANIA
73  Lev KHRAMKOV / Arina TIVOLT RUSSIA
75  Tamas Kristof KIS / Maria NAGYOVA SLOVAKIA
76  ZHAO Chen / JIN Zhonghan P.R. CHINA
77  BATRANU Razvan-George / DICA Ana-Maria ROMANIA
79  Nichita NUTA / Adelina ROTARI MOLDOVA
80  Aleksis VISOCKIS / Daria MALYSHEVA LATVIA
81  Maksym PRANNYCHUK / Oleksandra KUSHNIR UKRAINE
82  Kirill KURBATOV / Alexandra REVEL-MUROZ RUSSIA
84  Aleksey BESSONOV / Evgenia KOLMAGOROVA RUSSIA
85  Grigory KONDRATIEV / Ekaterina POTAPOVA RUSSIA
87  Hinrik Oli GUNNARSSON / Rakel Birta ASGEIRSDOTTIR ICELAND
88  Georg FUNK / Anastasia BAUER Tanzsportgemeinschaft Freiburg
89  Ilya ZAVIALOV / Arina PEREVOZCHIKOVA RUSSIA
90  Alessandro LAINERI / Ginevra NANNI ITALY
91  Mattia CICCHETTI / Giada ANTONELLI ITALY
92  Philipp VOVK / Julia WILHELM Grün-Gold-Club Bremen
93  Ron DOBRJANSKI-PIIRSALU / Sofia TSHIZHOVA ESTONIA
94  Andreas LEPISTE / Sofia DZEVULSKAJA ESTONIA
95  GORGAN David Daniel / POPA Maria Diana ROMANIA
96  Justas GEDGAUDAS / Aine RUTKAUSKAITE LITHUANIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.