GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Junior I Standard
Last updated: 13.08.2016, 09:54
Qualified couples to 1st round (69 couples) | ||
No. | Couple | Nation/Club |
1 | Hinrik Oli GUNNARSSON / Rakel Birta ASGEIRSDOTTIR | ICELAND |
2 | Anton SHAGAEV / Oleksandra GRYTSYK | RUSSIA |
4 | Sergey PETROV / Polina STRELNIKOVA | RUSSIA |
5 | Daniel Andras HEGYI / Melody BADT | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
6 | Denys BOIKO / Oleksandra NONKO | UKRAINE |
8 | Marc MATEOS APARICIO CANTON / Maria SHAPOSHNIKOVA | SPAIN |
9 | Tomasz RUSZKOWSKI / Julia MOZDYNIEWICZ | POLAND |
10 | Mario PIIRSALU / Linda REBANE | ESTONIA |
11 | David JENNER / Elisabeth TUIGUNOV | Die Residenz Münster |
12 | Arkhip TUCHKOV / Eleonora METELITSA | RUSSIA |
13 | Fridrik Rafn ARNARSON / Elisabet Tinna HARALDSDOTTIR | ICELAND |
14 | Benas MACIULSKIS / Agne GAUDESIUTE | LITHUANIA |
15 | Enrico PIIRSALU / Sarah Sofie BARJABIN | ESTONIA |
16 | Oliver LOS CHOVANEC / Jana KLENKOVA | CZECH REPUBLIC |
18 | Markus MÜTT / Kathrin KLASS | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
20 | Alexey ABRAMOV / Anna FEDOSEENKO | RUSSIA |
22 | Tristan GUDMUNDSSON / Rebekka Yr ARNARDOTTIR | ICELAND |
23 | Sergey MARUSHIN / Olesia ZARUBINA | RUSSIA |
24 | Denis MATRONITSKY / Rimma PECHENKINA | RUSSIA |
25 | Daniel BORUVKA / Barbora BORUVKOVA | CZECH REPUBLIC |
26 | Jans Janis KREMERS / Luize VISKINTE | LATVIA |
27 | Lev KHRAMKOV / Arina TIVOLT | RUSSIA |
28 | Anton PORCESCO-GOZUN / Paola POPININ | MOLDOVA |
29 | VADANA Rares Emanuel / NECULAE Maria Tea | ROMANIA |
31 | Artem FEDIAI / Daryna ZELENSKA | UKRAINE |
32 | Nichita NUTA / Adelina ROTARI | MOLDOVA |
33 | Georgi KLEMENTJEV / Nicole KESNER | ESTONIA |
34 | REBEJA Alexandru / LUNGU Felicia | ROMANIA |
35 | Nikita NIKITIN / Natalia MORARU | MOLDOVA |
36 | Ernests Aksels DIMANTS / Marija PASCENKO | LATVIA |
37 | Jonas TOMANEK / Lucie RUZICKOVA | CZECH REPUBLIC |
38 | VATAMANIUC Alexandru Andrei / STANCIU Ioana Daiana | ROMANIA |
39 | Ilya ZAVIALOV / Arina PEREVOZCHIKOVA | RUSSIA |
40 | SIN Kam Ho / LEE Jerry | HONG KONG |
41 | Kirill KURBATOV / Alexandra REVEL-MUROZ | RUSSIA |
42 | Kacper RAPUTA / Wiktoria TYLEK | POLAND |
43 | Grigory KONDRATIEV / Ekaterina POTAPOVA | RUSSIA |
45 | Alexandr MALYSHEV / Maria KOTOVA | RUSSIA |
46 | MATASARU Stefan Liviu / MOTOC Alexandra | ROMANIA |
47 | Egor PEREPELITSYN / Uliana ZHUKOVA | RUSSIA |
48 | Eren OZYIGIT / Serenay BUYUKKAPUCU | TURKEY |
50 | Yaroslav KISELEV / Sofia PHILIPCHUK | RUSSIA |
51 | Artur CHAUSTOV / Milana SARKISSOVA | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
52 | Markas SABALIAUSKAS / Marija BUTENYTE | LITHUANIA |
53 | Tamas Kristof KIS / Maria NAGYOVA | SLOVAKIA |
54 | Danila ZHURAVLEV / Diana KHMELNITSKAYA | RUSSIA |
55 | Dumitru SARDARI / Ecaterina PRIPA | MOLDOVA |
56 | Iulian BRAGARU / Paula DOLMA | MOLDOVA |
57 | Kristofer Robin MAASALU / Kretel KURS | ESTONIA |
59 | BATRANU Razvan-George / DICA Ana-Maria | ROMANIA |
60 | Danila BORISKIN / Elizaveta ULIANOVA | RUSSIA |
62 | Rostyslav GLOVATSKYI / Juliya CHEFANOVA | UKRAINE |
63 | CHANG Chen Kai / CHEN YU AN | CHINESE TAIPEI |
64 | LAN Yu Hsiang / CHAO Jie Yu | CHINESE TAIPEI |
65 | Aleksey BESSONOV / Evgenia KOLMAGOROVA | RUSSIA |
66 | Georgy GUDOVSKY / Kamilla SHAYMIARDIANOVA | RUSSIA |
67 | Daniil PECHENKIN / Elena GRISHINA | RUSSIA |
68 | URBAN Istvan / URBAN Lilla | HUNGARY |
69 | Tilo WIESE / Jale ZINSER | SWITZERLAND |
70 | Cristian JOSAN / Anghelina-Patricia TIGANU | MOLDOVA |
71 | Ilya KOCHAU / Ksenya DZERKACHEUSKAYA | BELARUS |
72 | JIA Zhijie / LI Yangyang | P.R. CHINA |
73 | Oleksandr TURCHENIAK / Sofiia CHERNIKOVA | UKRAINE |
74 | Petr ALEXASHIN / Elizaveta MIKHAYLOVA | RUSSIA |
75 | Alessandro LAINERI / Ginevra NANNI | ITALY |
76 | Ron DOBRJANSKI-PIIRSALU / Sofia TSHIZHOVA | ESTONIA |
77 | Tomasz TYRAKOWSKI / Pola MIERZWA | POLAND |
78 | Andreas LEPISTE / Sofia DZEVULSKAJA | ESTONIA |
79 | Justas GEDGAUDAS / Aine RUTKAUSKAITE | LITHUANIA |
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.