GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC Junior II 10-Dance
Last updated: 09.08.2016, 11:28
Qualified couples to 1st round (86 couples) | ||
No. | Couple | Nation/Club |
4 | Nunzio STANCAMPIANO / Teresa CASTELLI | ITALY |
5 | Christian HOLWEG / Anna-Marie STARIKOVA | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
6 | Antony MIZZI / Julia FLORENCA | AUSTRALIA |
7 | Rustem SAGADI / Alua KARGABAEVA | KAZAKHSTAN |
8 | Nikita TOMS / Laura STURAINE | LATVIA |
9 | Vladyslav LOSIEV / Olesia YUVKO | UKRAINE |
10 | BIRI Gabor / NAGY Fruzsina | HUNGARY |
11 | ZHANG Haojie / WU Chengge | P.R. CHINA |
13 | Vsevolod SHAGAEV / Veronika KIOROGLO | RUSSIA |
14 | Dmitrij GOLUB / Michele MÜHLIG | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
16 | Glenn-Richard BOYCE / Caroly JANES | ENGLAND |
17 | Kwuang Cheng CHONG / Zui Chia CHONG | JAPAN |
18 | Sergey TSKHOVREBOV / Kristina BUGAEVA | RUSSIA |
19 | Laurynas MAKAROVAS / Emilija CHEPAUSKAITE | LITHUANIA |
20 | HE Donghang / CAO Ruonan | P.R. CHINA |
21 | Mihail MAIDANIUK / Olga SHYMANSKAYA | BELARUS |
22 | Daniel MÜLLER / Anna GOMMER | Bielefelder TC Metropol |
23 | Jürgen SCHAZ / Natalia MARIANKOWSKA | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
25 | Matthew KRUPA / Nicole BILLINGS | POLAND |
26 | BARANYAI Erik Gerhard / ARDELEAN Daria Alexia | ROMANIA |
27 | QI Feifan / CUI Yifan | P.R. CHINA |
28 | Egor KOZNOV / Ekaterina GARKAVENKO | RUSSIA |
29 | Artem NASRETDINOV / Elizaveta SEMASHKO | RUSSIA |
30 | SIN Kam Ho / LEE Jerry | HONG KONG |
31 | Ilya KNIAZEV / Victoria FOMINA | RUSSIA |
32 | Mikhail BUKATA / Katsyarina SHIBEKO | BELARUS |
33 | Rui HAMADA / Momoka INAMURA | JAPAN |
34 | Nikita GORBACHEV / Anastasia DIAKOVA | RUSSIA |
35 | Egor IONEL / Rita SCHUMICHIN | Art of Dance, Köln |
36 | Rasmus LANG / Martina HEIMO | ESTONIA |
37 | Karolis BURNEIKIS / Izabele SEKAITE | LITHUANIA |
39 | Benas LATANAUSKAS / Ksenija SAMUSEVIC | LITHUANIA |
41 | XU Qi / LIU Pingying | P.R. CHINA |
42 | Kert LILLENBERK / Marie LOOPERE | ESTONIA |
43 | Nikita KONTSEVICH / Ekaterina PANCHENKO | RUSSIA |
44 | Vladislav UNTU / Alexandrina OLTEANU | MOLDOVA |
45 | Nikita LABA / Marina MAKARENKO | RUSSIA |
46 | Konstantin SAENKO / Penelope ZSCHÄBITZ | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
47 | Veaceslav NAGAILIC / Nina DUDOGLO | MOLDOVA |
48 | Louka IVANOV / Anna SHEVYREVA | RUSSIA |
50 | Karmo VIHERPUU / Grete LABUNSKI | ESTONIA |
51 | German PUGACHEV / Ariadna TISHOVA | RUSSIA |
53 | Nicolas UCITELI / Anastasia KOZLOVA | TC Rot-Weiß Leipzig |
56 | Nikita MAMONOV / Anna RUBENKOVA | RUSSIA |
57 | Philipp HOFSTETTER / Natalie CREMAR | SWITZERLAND |
58 | ZHANG Zijiu / WU Mengjia | P.R. CHINA |
59 | XU Tao / FAN Chenmeng | P.R. CHINA |
60 | Oleksii SHEVCHENKO / Yelyzaveta GRINCHENKO | UKRAINE |
61 | William LAUTH / Julia Maria SCHERER | TSC Landau i.d. Pfalz |
62 | Nikita BUGAEV / Violetta LEVCHENKO | RUSSIA |
64 | Vladislav TSIKHANOVSKIY / Sofiia ZIL | UKRAINE |
65 | LI Xiaodong / ZHOU Yige | P.R. CHINA |
66 | Nikita LADYZHENSKY / Anastasia TARASIUK | RUSSIA |
67 | Nikita SHIPITSIN / Anna ZAKHAROVA | RUSSIA |
68 | GRADEA Laviniu-Ionut / BUJOR Alexandra-Cristina | ROMANIA |
69 | COMSA Dragos Marian / OLTEANU Maria Teona | ROMANIA |
70 | Artiom MOROZ / Yasemin ERSOY | MOLDOVA |
71 | Alexandr MALYSHEV / Maria KOTOVA | RUSSIA |
72 | Artyom BODROV / Zarina TASHMATOVA | KAZAKHSTAN |
73 | Kamil BOCHENEK / Ilona SAK | POLAND |
74 | HOU Pengcheng / HU Jia | P.R. CHINA |
75 | Ariyus GAILEVICHIUS / Brigita MOCKUTE | LITHUANIA |
76 | ZHANG Zhi / TANG Ruyi | P.R. CHINA |
77 | Leho HOLM / Marleen LUTTER | ESTONIA |
78 | Dragos CIMBIR / Beatricia ROTARU | MOLDOVA |
80 | Ron BRENER / Romy NOF | ISRAEL |
81 | Efrem KUZMICHENKO / Samira HAFEZ | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
83 | Max NAUMANN / Kassandra KUSCHK | Tanzsportclub Casino Dresden |
84 | Vladislav ZHIGAREV / Diana EPEYKINA | RUSSIA |
85 | Mirolim OBIDOV / Milana KARABAEVA | UZBEKISTAN |
86 | Dimitri PINEKENSTEIN / Anastasia HOLWERDA | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
87 | Andrey ZORIN / Veronika POLIUSHKINA | RUSSIA |
88 | Albert KOSTAREV / Tatyana PRYADKO | RUSSIA |
89 | Maurizio BAUER / Katrin LORBER | 1. TSZ im Turn-Klubb zu Hannover |
90 | Gleb GOLOVACHEV / Sofia GLOTOVA | KAZAKHSTAN |
91 | Gustav Imanuel SKOVBON / Amalie AUNE | DENMARK |
92 | PETCU Andrei / BUZULEAC Bianca | ROMANIA |
93 | Pablo JOVANI OJEDA / Rosa FERRERO OLIVER | SPAIN |
95 | Mirko TAMANTINI / giada SINCERI | ITALY |
97 | Artem ESAYAN / Anna KORMYSHENKOVA | RUSSIA |
99 | Harijs VIKSNA / Laura MEZSARGA | LATVIA |
100 | Andrii KYRSTIA / Bozhena MINTENKO | UKRAINE |
101 | Jan-Valentin SCHNEIDER / Viktoria LIPPELT | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
102 | Mike ALEXANDER / Annelie SIEGLE | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
103 | Stefan CAZACU / Tatiana BALAN | MOLDOVA |
105 | Anton KACHAN / Maria SHEVTSOVA | AZERBAIJAN |
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.