GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
WDSF Open Youth Standard
Last updated: 10.08.2016, 15:26
Qualified couples to 2nd round (96 couples) | ||
No. | Couple | Nation/Club |
1 | Alessio Formisano / Giovanatti Gioia | ITALY |
3 | Szalai Denes Ferenc / Balla Petra | HUNGARY |
4 | Valentin Desinov / Natalia Yakovleva | RUSSIA |
5 | Martin Rakita / Valeria Ovcharenko | ESTONIA |
6 | Valentinas Rokas Mitkus / Gemma Dominguez Garcia | SPAIN |
7 | Justin Lin / Alexandra Dubinsky | UNITED STATES OF AMERICA |
8 | Vladimir Ozerkin / Veronika Kreslova | LATVIA |
9 | Ivan Kuguk / Olga Martovitskaya | RUSSIA |
* 11 | Maxim Pugachev / Kira Oxas | RUSSIA |
12 | Jakub Bil / Diana Surman | POLAND |
13 | Franc Ginard Gil / Margalida Vara Martorell | SPAIN |
15 | Piotr Borowski / Ewelina Krol | POLAND |
16 | Kazuki Sugawara / Laura Collavizza | JAPAN |
17 | Gaetano Parente / Simonetta Parente | ITALY |
18 | Ilya Gasanov / Liudmila Raevskaya | RUSSIA |
* 19 | Oleg Yasinsky / Sofia Esayan | ARMENIA |
20 | Pavel Strelkov / Anastasia Diagileva | RUSSIA |
21 | Kris-Jarlet Kivisaar / Maria-Elisabeth Lootus | ESTONIA |
23 | Liu Xiao / Li Can | P.R. CHINA |
25 | Muresan Tudor / Precup Ada | ROMANIA |
26 | Andrey Anisko / Milana Beluga | RUSSIA |
27 | Alexandr Tufar / Andreea Pascarenco | BULGARIA |
* 28 | Pavel Zakharenko / Dana Makarova | RUSSIA |
* 31 | Robin Alexander Veskus / Anita Sychugova | ESTONIA |
32 | Nikita Shipitsin / Anna Zakharova | RUSSIA |
34 | Alexey Serzhantov / Diana Denisova | RUSSIA |
39 | Gedvinas Meskauskas / Ugne Bliujute | LITHUANIA |
40 | Kristians Martins Kurzemnieks / Dina Budkevica | LATVIA |
44 | Krisztian Kulják / Franziska Holweg | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
* 45 | Iaroslav Zara / Valeria Gumeniuc | MOLDOVA |
* 46 | Gleb Bannikov / Maria Smirnova | RUSSIA |
* 47 | Luciano Donato / Adele Diodati | ITALY |
* 52 | Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich | LATVIA |
53 | Ato Watanabe / Mai Ishigaki | JAPAN |
57 | Alexander Pavlov / Mie Udesen | DENMARK |
58 | Dana Paul Florian / Iacob Beatrice Stefana | ROMANIA |
60 | Tomas Prikryl / Sanela Los Chovancova | CZECH REPUBLIC |
61 | Antti Kapanen / Ada Varstala | FINLAND |
62 | Wang Jiming / DU Wenli | P.R. CHINA |
64 | Vladislav Zapolskiy / Anastasiya Chornen'ka | UKRAINE |
65 | Igor Politsimako / Anastasia Byvaltseva | RUSSIA |
67 | Dicilea Alex / Schumacher Raisa Michelle | ROMANIA |
68 | Alexey Kapusta / Taisia Kuzina | RUSSIA |
71 | Eugen Miu / Sandra Overballe Pedersen | DENMARK |
* 72 | Einoras Degutis / Areta Seskaite | LITHUANIA |
73 | Matteo Milini / Martina Rossi | ITALY |
74 | Roman Pecha / Katerina Srostlikova | CZECH REPUBLIC |
76 | Popescu Alexandru Stefanut / Petrache Alexandra Bianca | ROMANIA |
77 | Zhang Han / Zhuang Qingqing | P.R. CHINA |
78 | Ding Yuan / Guo Jingxuan | P.R. CHINA |
79 | Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel | RUSSIA |
80 | Nikita Yatsun / Elisabeth Yatsun | TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach |
81 | Davide Corrodi / Cinzia Dalla Vecchia | SWITZERLAND |
83 | Igor Mikhaylovsky / Ekaterina Logacheva | RUSSIA |
84 | Aliaksandr Shvaibovich / Palina Tsikhamirava | BELARUS |
85 | Ivan Ishanov / Jessica Dieser | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
88 | Akim Pekunov / Daria Savina | UKRAINE |
* 92 | Denis Gudovsky / Megija Dana Morite | LATVIA |
* 98 | Vladislav Palagniuk / Valeriya Menyaylo | RUSSIA |
99 | Daniel Lepski / Juliane Aschenbrenner | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
100 | Iliya Dobrev / Ana Mesec | SLOVENIA |
103 | Vladislav Stepanov / Victoria Pak | RUSSIA |
105 | Sulyan Balint / Balint Nikoletta | HUNGARY |
107 | Arseni Pavlov / Nicole Balski | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
* 109 | Dmitry Malakhov / Varvara Malakhova | RUSSIA |
111 | Enzo Skoppek / Larissa Geßner | TSA d. Hamburger Sport-Verein |
* 112 | Stan Tiberiu-Florin / Grigore Daria | ROMANIA |
118 | Sota Fujii / Ami Yoshikawa | JAPAN |
122 | Michal Bures / Adriana Maskova | CZECH REPUBLIC |
123 | Daniil Pisankin / Arina Marukhina | RUSSIA |
124 | Dins Pujats / Katrina Ergle | LATVIA |
125 | Tudor Gabriel Andrei / Nikita Loew Kristensen | DENMARK |
127 | Staale Bethuelsen / Ida Ingebrigtsen | NORWAY |
* 133 | Yahor Boldysh / Polina Mineeva | BELARUS |
134 | Constantin Elvin / Adochitei Carina | ROMANIA |
135 | Georgi Enchev / Elina Geller | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
* 137 | Dmitry Chelpanov / Ksenia Voronenkova | RUSSIA |
138 | Andrey Kovalev / Veronika Samuolyte | LITHUANIA |
139 | Egor Romaniuk / Ksenia Moroz | RUSSIA |
140 | Tomas Janonis / Santa Vlasa | LITHUANIA |
141 | German Zernov / Anna Sergeenko | RUSSIA |
143 | Ling Jianan / Zeng Ruonan | P.R. CHINA |
144 | Liu Wenbo / Xue Hui | P.R. CHINA |
145 | Nariman Ashenov / Dana Smagulova | KAZAKHSTAN |
146 | Artem Zhuravlev / Maria Ermolaeva | RUSSIA |
149 | Roman Yunkind / Mariya Dotsenko | KAZAKHSTAN |
151 | Erik Herbert Lohmus / Annika Talvet | ESTONIA |
152 | Jakub Bruck / Anna Riebauerova | CZECH REPUBLIC |
* 153 | Rednic Paul / Lucaciu Roxana | ROMANIA |
154 | Ole Thomas Hansen / Julie Gudim Bjerkaas | NORWAY |
155 | Oleg Ovchinnikov / Marzhan Baizhuminova | KAZAKHSTAN |
* 159 | Karol Michal Tomecki / Domile Semeskeviciute | LITHUANIA |
160 | Volodymyr Nahirnyak / Marta Mytko | UKRAINE |
162 | Sergey Kononenko / Alisa Busurova | RUSSIA |
165 | Sandu Lupusor / Diana Vildeaeva | MOLDOVA |
168 | Hiroaki Onishi / Sakina Onishi | JAPAN |
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.