GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
GOC Junior II 10-Dance
Competition listing

Final
Rank No. Couple Country
1. 46 German Pugachev / Ariadna Tishova RUSSIA
2. 24 Yaroslav Kiselev / Sofia Philipchuk RUSSIA
3. 11 Danila Boriskin / Elizaveta Ulianova RUSSIA
4. 23 Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru MOLDOVA
5. 37 Andrei Petcu / Bianca Buzuleac ROMANIA
6. 51 Egor Perepelitsyn / Maria Barykina RUSSIA
4th round
7. 21 David Jenner / Elisabeth Tuigunov Die Residenz Münster
8.- 9. 48 Aleksey Bessonov / Evgenia Kolmagorova RUSSIA
8.- 9. 55 Stefan Cazacu / Tatiana Balan MOLDOVA
10.- 11. 10 Andrejs Grinevics / Ksenija Razina LATVIA
10.- 11. 18 Sergey Kolmykov / Ksenia Lytaeva RUSSIA
12. 57 Ron Brener / Michal Itelman ISRAEL
13. 12 Daniel Andras Hegyi / Angelina Gensrich Grün-Gold-Club Bremen
3rd round
14. 62 Pavel Karpov / Irina Kostenko RUSSIA
15.- 16. 32 Egor Ionel / Rita Schumichin Art of Dance, Köln
15.- 16. 54 Alexey Vasiutin / Alena Tiurina RUSSIA
17. 52 Kosei Sotome / Eika Sotome JAPAN
18. 20 Vladyslav Tsikhanovskiy / Anastasiia Cucer UKRAINE
19.- 20. 30 Bogdan Demidenko / Milana Barvinok RUSSIA
19.- 20. 34 Vladimir Mitrofanov / Alexandra Smirnova RUSSIA
21. 14 Egor Koznov / Irina Umanskaya RUSSIA
22. 15 Matthew Krupa / Nicole Billings POLAND
23. 64 Nikolay Gromoglasov / Anastasia Plastinina RUSSIA
24. 4 Mikhail Philippov / Tatyana Pryadko RUSSIA
2nd round
25.- 26. 49 Alibek Zhussipbay / Alua Kargabaeva KAZAKHSTAN
25.- 26. 61 Leho Holm / Marleen Lutter ESTONIA
27. 56 Philipp Vovk / Julia Wilhelm Grün-Gold-Club Bremen
28. 26 Vladyslav Losiev / Olesia Yuvko UKRAINE
29. 45 Cristian Josan / Anghelina-Patricia Tiganu MOLDOVA
30. 74 Igor Panteleev / Nadezhda Vasilieva RUSSIA
31. 25 Istvan Urban / Lilla Urban HUNGARY
32.- 33. 50 Arkhip Shemanaev / Alevtina Vorontsova RUSSIA
32.- 33. 66 Marco Ziga / Melody Badt Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
34. 38 Erik Gerhard Baranyai / Daria Alexia Ardelean ROMANIA
35. 60 Egor Sokolov / Anastasia Sorokina RUSSIA
36. 1 Alexander Richter / Julietta Moock Braunschweig Dance Company
37.- 38. 31 Maxim Kosharov / Elizaveta Iogan RUSSIA
37.- 38. 42 Denys Boiko / Oleksandra Nonko UKRAINE
39. 44 Artem Fediai / Daryna Zelenska UKRAINE
40.- 41. 9 Laurynas Makarovas / Emilija Chepauskaite LITHUANIA
40.- 41. 27 Kam Ho Sin / Jerry Lee HONG KONG
42. 33 Markus Mütt / Kathrin Klass Grün-Gold-Casino Wuppertal
43. 67 Bo Yang / Zixuan Wang P.R. CHINA
44.- 45. 65 Benas Latanauskas / Ksenija Samusevic LITHUANIA
44.- 45. 70 Tamas Kristof Kis / Maria Nagyova SLOVAKIA
46.- 47. 7 Dzianis Panysh / Palina Kalanitskaya BELARUS
46.- 47. 8 Alexey Abramov / Polina Strelnikova RUSSIA
48. 68 Cozmin-Petru Rebeja / Valeria Chiforisin MOLDOVA
1st round
49.- 50. 63 Ivan Filipchuk / Evelina Ganska UKRAINE
49.- 50. 73 Laszlo Kozak / Dora Juhasz HUNGARY
51.- 52. 53 Nikita Babanov / Adilya Sadrieva RUSSIA
51.- 52. 69 Ziyuan Shu / Xinyue Liang P.R. CHINA
53. 47 Ratmir Vasilyev / Amina Dauletkaliyeva KAZAKHSTAN
54. 71 Enrico Fischer / Jagoda Poletek btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
55. 39 Lucas Alexandru Bota / Raluca Maria Cretu ROMANIA
56. 29 Yigit Alemdaroglu / Nehir Polat TURKEY
57. 28 Laurentiu Tanasa / Maria Iovanas ROMANIA
58. 17 Daniel Lavrukhin / Katie O'Connor IRELAND
59. 40 Roman Rak / Katerina Igelska UKRAINE
60. 3 Nicolae Daniel Barbosu / Maria Bianca Dancs ROMANIA
61. 2 Tassilo Heindrichs / Sofiya Shpak btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
62. 13 Darius Nicolae Zgriba / Andreea Cristina Mosoni ROMANIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4a.