GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
GOC Juveniles II 8-Dance
Competition listing

Final
Rank No. Couple Country
1. 44 Maxim Tereshin / Uliana Zelikovskaya RUSSIA
2. 33 Nikita Kulpin / Ksenia Pecheritsina RUSSIA
3. 45 Razvan Andrei Zaharia / Ana Maria Tarzianu ROMANIA
4. 32 Stefan Alexandru Padurariu / Anastasia Herman ROMANIA
5. 59 Nikita Khilman / Anastasia Arkhipova RUSSIA
6. 46 Alex Rusu / Maya Rusu ROMANIA
4th round
7. 21 Andrey Starikov / Arina Gladkikh RUSSIA
8. 57 Kipras Kura / Morta Batutyte LITHUANIA
9. 25 Bogdan Ursoi / Arina Romanenco MOLDOVA
10. 9 Timofey Kostenko / Varvara Eremina RUSSIA
11. 10 Alexandru Vatafu / Dea Floriana Ciuca ROMANIA
12. 63 Andrey Zharkov / Anastasia Petrova RUSSIA
3rd round
13. 19 Vladimir Vyrleev / Maria Proshletsova RUSSIA
14. 41 Volodymyr Kolchyntsev / Nadiia Andreieva UKRAINE
15. 7 Mateusz Stawowy / Sara Silva POLAND
16.- 17. 34 Eduard Victor Pislaru / Maria Georgiana Mihalache ROMANIA
16.- 17. 52 Andrii Nikitonok / Kateryna Diachuk UKRAINE
18.- 19. 23 Roman Samsonov / Maria Mulyukina RUSSIA
18.- 19. 42 Angel-Sebastian Tufa / Sofia-Elena Pandelea ROMANIA
20. 30 Georgy Skorikov / Lilia Khakimova RUSSIA
21. 24 Yaroslav Stoma / Sofia Bitter RUSSIA
22. 2 Mikhail Paradeyev / Sabina Azizova KAZAKHSTAN
23. 12 David Stefan Dumitrescu / Stefania Mihaela Stanciu ROMANIA
24. 13 Florin Mathe / Alexandra Fort ROMANIA
2nd round
25. 40 Alexandr Khvan / Kira Pak KAZAKHSTAN
26. 50 Nikolaj Gutsol / Meida Kybartaite LITHUANIA
27. 1 Egor Polscin / Paula Rosca MOLDOVA
28. 62 Robert Paul Petrea / Delia Stefania Onofrei ROMANIA
29. 64 Mikhail Lapturov / Daria Tishkova RUSSIA
30. 48 Alexandru Scoarta / Alexandra Ciorba MOLDOVA
31.- 32. 43 Cosmin Nicolaescu / Melisa Iacub MOLDOVA
31.- 32. 58 Patriks Pauls Klaperis / Marija Golubeva LATVIA
33.- 34. 15 Martin Makarov / Keiri Semre ESTONIA
33.- 34. 36 Stefa-Bogdan Ciucu / Iliescu Maria Bianca ROMANIA
35.- 36. 4 David Parsegian / Evelina Khusnullina RUSSIA
35.- 36. 53 Valentin Novikov / Mariia Gorbach UKRAINE
37.- 39. 27 Ihar Ivash / Maryia Chasnyk BELARUS
37.- 39. 35 Nichita Gustiuc / Arina Cerches MOLDOVA
37.- 39. 37 Alexey Ostrovskiy / Ekaterina Kostikova RUSSIA
40. 16 Roberts Ceimers / Amanda Aksenoka LATVIA
41.- 42. 8 Alisher Raimjanov / Kamilla Mirzaaxmedova UZBEKISTAN
41.- 42. 11 Arti Raul Aavik / Milana Rosanna Maasik ESTONIA
43.- 45. 47 Bogdan Pop / Mara Lechintan ROMANIA
43.- 45. 60 Albert Gabriel Sovar / Bianca Teodora Florescu ROMANIA
43.- 45. 61 Rares Plesa / Cezara Duca ROMANIA
46. 3 Danila Fedulov / Vladislava Sizova RUSSIA
47. 6 Darius Bajureanu / Alexandra Cazacu MOLDOVA
48. 38 Nick Mogilevskis / Arina Ulfovich TSC Aurora Dortmund
49. 14 Laszlo Annus / Hanna Kamilla Benyi HUNGARY
1st round
50. 55 Wojciech Jesionka / Kaja Zminda POLAND
51. 5 Dragos Josan / Alexandra Bezniuc MOLDOVA
52.- 53. 49 Arturs Hugo Strokss / Elizabete Peksena LATVIA
52.- 53. 54 Adam Breki Tryggvason / Eva Karen Olafsdottir ICELAND
54. 39 Tadhg Woods / Mia Jameson IRELAND
55.- 56. 31 Shenghang Sun / Xinmiao Tian P.R. CHINA
55.- 56. 65 Maksym Boyko / Anastasiya Kopach Ukraine
57. 29 Yigit Segmen Akgul / Basak Okyay TURKEY
58. 51 Maximilian Bier / Laura Massold TSC Rot-Weiß Böblingen
59. 22 Jayden Guan-Xu Chen / Chih-Hsien Chou CHINESE TAIPEI
60.- 61. 18 Gabor Krisztian Juhasz / Johanna Kocsis HUNGARY
60.- 61. 20 Leon Kuhn / Dilara Karolina Zezelj TSC Rot-Weiß Böblingen
62. 56 Kyrylo Avtushko / Chiara Rapino Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4a.