GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2018 | ≡ |
GOC Junior II Standard
Last updated: 10/Aug/2018, 13:36
Qualified Couples to 1st round (103 couples) | ||
No. | Couple | Country |
1 | Daniel Lavrukhin / Amy Boyle | IRELAND |
2 | David Jenner / Elisabeth Tuigunov | Die Residenz Münster |
3 | Markas Sergejevas / Ieva Geceviciute | LITHUANIA |
5 | Jiale Chen / Yumeng Chen | P.R. CHINA |
7 | Adam Slepicka / Jana Klapova | CZECH REPUBLIC |
8 | Laszlo Kozak / Dora Juhasz | HUNGARY |
9 | Mitchell Hayutt / Sophia Levit | UNITED STATES OF AMERICA |
10 | Danila Boriskin / Elizaveta Ulianova | RUSSIA |
11 | Matvey Korostelev / Uliana Gorina | RUSSIA |
12 | Serban Constantin Clit / Isabela Reif | ROMANIA |
14 | Hardi Vahtra / Lisandra Lipp | ESTONIA |
15 | Kirill Kurbatov / Alexandra Revel-Muroz | RUSSIA |
16 | Alin-Emanuel Chirpac / Madalina-Emanuela Chirpac | MOLDOVA |
17 | Maxim Kosharov / Elizaveta Iogan | RUSSIA |
18 | Aleksey Bessonov / Evgenia Kolmagorova | RUSSIA |
21 | Artem Lobanov / Varvara Serova | RUSSIA |
22 | Dennis Varkentin / Annika-Emelie Hirschmann | TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg |
24 | Radu Stefan Besleaga / Blanka-Lorena Podar-Petho | ROMANIA |
25 | Sergey Burdin / Anastasia Sitnikova | RUSSIA |
26 | Egor Shirkov / Anna Bogatishcheva | RUSSIA |
29 | Anton Porcesco-Gozun / Paola Popinin | MOLDOVA |
30 | Siyu Dai / Yinqi Liu | P.R. CHINA |
31 | Joao Sant'Anna / Beatriz Goncalves | PORTUGAL |
32 | Philipp Vovk / Angelina Gensrich | Grün-Gold-Club Bremen |
33 | Zakhar Kochev / Alexandra Shadrina | RUSSIA |
34 | Mateo Ipate / Sonia Maria Stelea | ROMANIA |
35 | Jaakko Viinamaeki / Tuuli Tolvanen | FINLAND |
36 | Denis Dewald / Daria Amely Filter | TSC Residenz Ludwigsburg |
37 | Vladislav Dementeev / Sofia Alexeeva | RUSSIA |
38 | Dmitry Petrakov / Ekaterina Novikova | RUSSIA |
39 | Adria Flix Lopez / Aina Ponte Codina | SPAIN |
40 | Yuriy Radchenko / Yulianna Zhyravetska | UKRAINE |
41 | Rares Vadana / Tea Neculae | ROMANIA |
42 | Jaroslav Jesensky / Simona Pavlovicova | SLOVAKIA |
43 | Andrii Nikitonok / Kateryna Diachuk | UKRAINE |
44 | Denys Boiko / Oleksandra Nonko | UKRAINE |
45 | Roberts Punka / Karina Karklina | LATVIA |
46 | Cristian Josan / Ectaerina Pripa | MOLDOVA |
47 | Martin Slavoev / Fabien Lax | Tanzsportzentrum Dresden |
48 | Aikaz Margaryan / Irina Kuklina | RUSSIA |
49 | Anxu Yang / Han Wang | P.R. CHINA |
50 | Alessandro Novikau / Anastasija Dittmar | TSC Aurora Dortmund |
52 | Andrey Kan / Kamilla Murzagaliyeva | UZBEKISTAN |
53 | Simao Frias / Rita Correia | PORTUGAL |
54 | Tilo Wiese / Jale Zinser | SWITZERLAND |
55 | Robert Kis / Adriana Suciu | ROMANIA |
56 | Wangyu Ying / Haoyue Wang | P.R. CHINA |
57 | Artem Fediai / Daryna Zelenska | UKRAINE |
59 | Rostyslav Ridnyy / Zlata Zasenko | UKRAINE |
60 | Egor Koznov / Irina Umanskaya | RUSSIA |
61 | Egor Perepelitsyn / Maria Barykina | RUSSIA |
62 | Nikolaos Karoglou / Polyvia Moschou | GREECE |
63 | Markas Sabaliauskas / Ksenija Samusevic | LITHUANIA |
65 | Anton Petrov / Alena Schanitsyna | RUSSIA |
66 | Wladislaw Riedinger / Josephine Chukwudelunzu | Grün-Gold-Club Bremen |
67 | Ernests Aksels Dimants / Marija Pascenko | LATVIA |
68 | Ismail Hakki Bucak / Pelin Ersurer | TURKEY |
69 | Edvardas Masaro / Patricija Rinkeviciute | LITHUANIA |
70 | Danila Zhuravlev / Daria Titkova | RUSSIA |
71 | Leonid Alexandrin / Alena Matiukhina | RUSSIA |
72 | Georgy Gudovsky / Kamilla Shaymyardyanova | RUSSIA |
74 | Yaroslav Kiselev / Sofia Philipchuk | RUSSIA |
75 | Aleksandr Vishniakov / Maria Manuylova | RUSSIA |
76 | Dusan Kocar / Sarlota Rudy | CZECH REPUBLIC |
77 | Oliver Los Chovanec / Tina Sachova | CZECH REPUBLIC |
78 | Kacper Raputa / Wiktoria Tylek | POLAND |
79 | Zichen Yang / Yitong Li | P.R. CHINA |
80 | Maxim Kutscher / Melissa Kroll | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
81 | Maksim Savtsuk / Sabine Liisa Parn | ESTONIA |
82 | Maxim Zhilenkov / Arina Molochnikova | KAZAKHSTAN |
83 | Akos Hartlein / Greta Eva Farkas | HUNGARY |
84 | Yufeng Wang / Shangyu Liu | P.R. CHINA |
85 | George Razvan Batranu / Ana Maria Dica | ROMANIA |
86 | Kam Ho Sin / Jerry Lee | HONG KONG |
87 | Ye Yang / Ziqi Lin | P.R. CHINA |
89 | Jonas Tomanek / Sarka Kosmakova | CZECH REPUBLIC |
90 | Yucheng Qiu / Lizhen Cong | P.R. CHINA |
91 | Joshua Luptowitsch / Elina Enes | Bielefelder TC Metropol |
92 | Kai-Leo Axt / Madlen Gossen | Bielefelder TC Metropol |
93 | Anton Shagaev / Maria Mezhennaya | RUSSIA |
94 | Denis Cherezov / Nigina Koblyakova | UZBEKISTAN |
95 | Marco Ziga / Melody Badt | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
96 | Dumitru Sardari / Felicia Lungu | MOLDOVA |
97 | Hristian Vaglyarov / Victoria Petrova | BULGARIA |
99 | Ilia Dvornik / Veronika Dvornik | UKRAINE |
100 | Kailang Feng / Xintong Ji | P.R. CHINA |
101 | Yigit Alemdaroglu / Nehir Polat | TURKEY |
102 | Ivan Gays / Valeriya Rybina | RUSSIA |
103 | Ziyuan Shu / Xinyue Liang | P.R. CHINA |
104 | Yu Hsiang Lan / Jie Yu Chao | CHINESE TAIPEI |
105 | Andreas Lepiste / Sofia Dzevulskaja | ESTONIA |
106 | Alans Orda / Amanda Aksenoka | LATVIA |
107 | Shenghui Zhou / Meifei Chen | P.R. CHINA |
108 | Istvan Urban / Lilla Urban | HUNGARY |
109 | Enrico Fischer / Sofiya Shpak | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
111 | Nikolai Sent / Angelina Bar | TD Tanzsportclub Düsseldorf Rot-Weiß |
112 | Ivan Prakhau / Katsiaryna Satskevich | BELARUS |
113 | Mihai Ungureanu / Madalina Cecoi | MOLDOVA |
114 | Mikhail Pikulin / April Danija Hoffmeister | SWITZERLAND |
115 | Mikita Buyel / Maria Moiseeva | BELARUS |
116 | Kajetan Tygielski / Victoria Zielonka | POLAND |
117 | Bogdan Demidenko / Daria Meniaylo | RUSSIA |
118 | Yaroslav Valiakhmetov / Anastasia Valiakhmetova | RUSSIA |